Logo konference
AktualityProgramPoplatkyRegistracePořadateléPartneřiPozvánkaUbytováníGalerie fotek z konference

Pinot Gris 2008 pozdní sběr

Bílé víno, pozdní sběr r. 2008. Vyznačuje se žlutavou barvou, ve vůni se projevují meruňky, které plně přecházejí do chuti. Víno je excelentně vyrovnané s příjemnou dochutí. Slibuje mimořádný zážitek. Doporučujeme ke kuřecímu masu. Archivaci nejméně do roku 2012. Vinařská oblast Morava, podoblast Znojemská, obec Chvalovice, trať Dívčí hora.

Cukr: 5,7 g/l. Kyselina: 7,7 g/l. Alkohol: 13 % obj.

Veltlínské zelené 2008 pozdní sběr

Bílé víno, pozdní sběr r. 2008. Víno má nažloutlou barvu. Má v sobě pikantní vůni zeleného pepře skloubenou s tóny mandlí. Dá se zde i najít pomerančová kůra, která celý zážitek umocňuje. Tělo vína je široce postavené, pevné s výraznou dochutí a minerálností na konci. Doporučujeme ke vepřovým pokrmům. Archivaci nejméně do roku 2012. Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Drnholec, trať U křížku.

Cukr: 6 g/l. Kyselina: 6,9 g/l. Alkohol: 11,5 g/l.

Sylvánské zelené 2008 pozdní sběr

Bílé víno, pozdní sběr r. 2008. Vyznačuje se žlutavou barvou, ve vůni je se objevují hrušky. Chuť je vyplněná kompotovou hrušní a pokračuje v minerálním podtextu. Víno je suché a lehké, se svěží kyselinkou. Doporučujeme k rybím pokrmům. Archivaci nejméně do roku 2012. Vinařská oblast Morava, podoblast Znojemská, obec Chvalovice, trať Dívčí hora.

Cukr: 2,9 g/l. Kyselina: 7,1 g/l. Alkohol: 12,5 % obj.

Sauvignon 2008 pozdní sběr

Bílé víno, pozdní sběr r. 2008. Víno má žlutavé odlesky v barvě, vůně je lehce broskvová a postupně přechází do černého rybízu. V chuti se objevuje kompotová broskev a černý rybíz pokračuje spojený s pikantní kyselinou. Dochuť je extrasuchá, s minerál­ním slaným koncem. Doporučujeme k rybím pokrmům. Archivaci nejméně do roku 2012. Vinařská oblast Morava, podoblast Znojemská, obec Dyjákovbičky, trať U sklepů.

Cukr: 3,5 g/l. Kyselina: 8,3 g/l. Alkohol: 13,5 % obj.

Chardonnay 2008 pozdní sběr

Bílé víno, pozdní sběr r.2008. Víno má žlutavou barvu se zlatavými odlesky, pomerančovou až nasládlou medověkvětinovou vůni, v chuti je svěží příjemná kyselina, a v dochuti se objevují tóny medu, které budou postupným zráním víno umocňovat. Doporučujeme ke kuřecímu a telecímu masu na bylinkách. Archivaci nejméně do roku 2012. Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Drnholec, trať U křížku.

Cukr: 5 g/l. Kyselina: 7,2 g/l. Alkohol: 13% obj.

Merlot 2008 pozdní sběr rosé

Barva vína je sytě růžová. Vůně je lehce nasládlá, objevují se zde třešně. Chuť vína je plná, kompotová, s dochutí přezrálých třešní. Působí tak pevným, nasládlým a lahodným dojmem. Doporučujeme k ovocným salátům a sladkým dezertům. Archivace nejméně do roku 2010 Vinařská oblast Morava , podoblast Mikulovská, obec Drnholec, trať Výslunní.

Cukr: 12 g/l. Kyselina: 6,8 g/l. Alkohol: 12,5% obj.

Svatovavřinecké 2008 kabinetní rosé

Barva vína je světle růžová, vůně je pozvolna uvolňující v tónině čerstvých jahod či třešní, v chuti převládají jahodové tóny. Víno je lehké, s temperamentní kyselinou. Ideální odpolední pití s lehkým alkoholem a povznášející náladou. Doporučujeme k pizze s ovocem a ovocným salátům. Archivace nejméně do roku 2010. Vinařská oblast Morava, podoblast Znojemská, obec Vrbovec, trať Waldberg.

Cukr: 5,7 g/l. Kyselina: 6,8 g/l. Alkohol: 11,5 % obj.

Franceska 2005 cuveé Frankovka

Červené víno, jako tradičně jde o nedoslazovanou Frankovku. Již od vůně je zcela zřejmé, že víno nepatří do kategorie běžných vín. Je zde příjemná lehká višňová vůně. V chuti je výraz peckovin, hladkost díky odbourání kyselin a na konci s tóny čokolády. Doporučujeme k hovězímu masu, zvěřině. Archivace nejméně do roku 2010. Vinařská oblast Morava, Velkopavlovická podoblast, vinařská obec Velké Bílovice, trať Přední hora.

Cukr: 2,3 g/l. Alkohol: 12,5 % obj. Kyselina: 5,1 g/l.

Natura 2004 cuveé André

Červené víno, jako tradičně jde o nedoslazované André. Již od vůně je zcela zřejmé, že víno nepatří do kategorie běžných vín. Je extraktivní s malinovým nádechem a tóny vanilky díky mikrooxidaci na sudech typu barrique. V chuti je plné s originální tříslovinou a odbouranými kyselinami. Dochuť je ovocitá, příjemná a postupným zráním bude jenom posilovat. Doporučujeme k telecímu, zvěřině. Archivace nejméně do roku 2012. Vinařská oblast Morava, Velkopavlovická podoblast, vinařská obec Velké Bílovice, trať Dlouhá hora.

Cukr: 2,3 g/l. Alkohol: 12,5 % obj. Kyselina: 5,8 g/l.

Bližší informace naleznete na www.vinohort.cz.