Aktuality

Závěrečná zpráva konference Security and Protection of Information 2015

Mezinárodní vědecká konference Security and Protection Information 2015 pořádaná Univerzitou obrany v administrativní budově Veletrhů Brno proběhla ve dnech 20.-21. května 2015. Konference proběhla pod odbornou záštitou bezpečnostního ředitele MO - ředitele odboru bezpečnosti Ing. Petr Charvát a ředitele Agentury komunikačních a informačních systémů (AKIS) brigádního generála Ing. Jan Kaše, MSc.

Konference se zúčastnilo 117 odborníků z oblasti bezpečnosti, z toho 17 zahraničních. Bylo předneseno 11 zvaných příspěvků, 13 programovým výborem recenzovaných příspěvků a provedeny dvě praktické ukázky (použití bezpečné cloudové technologie a použití kybernetického polygonu). Všechny příspěvky byly simultánně překládány. Zvláště zaujaly příspěvky autorů Yogachandrana Rahulamathavana a Muttukrishnana Rajarajana (City University London, United Kingdom) "A Theoretical Model to Measure the Data Breach Risk in the Cloud", Vlastimila Klímy a Martina Baroše (Cryptelo, Czech Republic) "Data protection in clouds" a Levente Buttyána (Budapest University of Technology and Economics, Hungary) "Targeted Attacks: Challenges and Possible Solutions". První zpětnou odezvu měla konference u běloruských účastníků (těm ale bylo třeba pořadateli před konferencí vyřídit pozvání na cizinecké policii Brno). Žádný příspěvek nebyl díky jejich pečlivému výběru hodnocen jako méně přínosný.

Recenzované příspěvky posuzoval, hodnotil a vybíral mezinárodní programový výbor, jehož složení je k dispozici na webových stránkách konference. Konferenční příspěvky v angličtině vyšly v tištěném sborníku o rozsahu 220 stran a prezentace přednášejících byly po skončení konference rozeslány účastníkům na CD. Veškeré prezentace byly rovněž umístěny na konferenční web a recenzované články ze sborníku na http://spi.unob.cz/papers/spi2015.html (on-line stránky http://spi.unob.cz/papers byly navrženy k zařazení do Scopusu).

Konference proběhla v odborné spolupráci s dalšími brněnskými vysokými školami (VŠKE, Masarykova univerzita a VUT Brno) a se společností CNSE, spol. s r.o. Generálními partnery konference byly společnosti: Datasys a GORDIC, dalšími odbornými partnery byly společnosti ICZ, Sefíra, I3 Consultants a Cryptelo. Z organizací byly partnery konference ISACA Czech Republic Chapter a itSMF Czech Republic. Součástí konference byly dvě společenské akce, a to Coctail Party dne 20. května a Farewall Banquet dne 21. května. Partnerem pro e-leningové vzdělávání účastníků konference byla Vysoká škola Karla Engliše, a.s., se svými bezpečnostními kurzy zpracovanými v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Ke zdaru konference přispěl partner pro projekční služby Engels, s.r.o., a Starobrno. Mediálními partnery byly společnosti ictnetwork news a ICT Security.


Suroviny pro Starobrno - partnera konference SPI

Starobrno spojuje moderní technologie se specifickou českou tradicí vaření piva. Výjimečnou kvalitu a charakter značky zaručuje pečlivý výběr surovin, dvourmutový varný proces a zvláště pečlivě kontrolovaný fermentační proces, který zajistí zachování zbytkových extraktů v našich pivech.

Základem každého piva je ječmenný slad. Starobrno pro pivo používá ječmeny z oblasti Hané, které jsou na celém světě považovány za špičkové. Po sklizni se zpracovávají v moravských sladovnách v Kroměříži a Hodonicích. Vzniká tak nejkvalitnější moravský slad, které se nakupuje opravdu hodně - k výrobě jednoho půllitru starobrněnského ležáku je zapotřebí asi 2000 sladových zrn.

Chmel vtiskne Starobrnu jeho charakteristické vlastnosti, tedy hořkost a aroma. Hořkost způsobují v chmelu obsažené pryskyřice a za aroma jsou odpovědné silice. Používá se nejvyhlášenější chmel na světě - žatecký poloraný červeňák.

Přibližně 90 % hmotnosti piva tvoří voda. Starobrno vaří z kvalitní pitné vody z Březové. Přesnou charakteristiku kvasnic si každý pivovar střeží jako oko v hlavě. Vlastní kmen kvasnic Starobrna je uložen na Vysoké škole chemicko-technologické.


Tradiční tričko pro účastníky konference

Účastníci konference obdrží kromě sborníku a brožury o partnerech tašku s reklamními materiály, propisku a konferenční tričko.

Tričko konference
Tričko s logem konference

Taška
Taška s logem konference

Propiska
Propiska s logem konference


Volný vstup na výstavu IDET pro účastníky konference SPI

Všichni účastníci konference SPI'2015 mají volný vstup na výstavu IDET v ceně 400 Kč za denní návštěvu. Registrace proběhne přes internet, týden před výstavou rozeslal manažer konference všem účastníkům registrační kód, který byl konferenci přidělen Veletrhy Brno. Později přihlášeným kód poskytne na vyžádání.

Pravidla pro provedení registrace návštěvníků:

 • každý účastník se musí registrovat, aby obdržel vstupenku,
 • pokud se bude účastnit oba dny, musí registrační formulář vyplnit 2x,
 • pro každou vědeckou konferenci byl stanoven samostatný kód.

Postup registrace je následující:

 • jděte na www.bvv.cz/idet,
 • klikněte na banner "REGISTRACE NÁVŠTĚVNÍKŮ",
 • vyberte veletrh IDET,
 • zadejte registrační kód,
 • vyplňte zobrazený formulář a odešlete.

Po registraci Vám bude emailem zaslán voucher (pdf), který si vytiskněte. PDF s nárokem na vstup zdarma pak použijte na turniketech ke vstupu na veletrh.


Prezentace vinařství Makudera

Malé vinařství Makudera, jehož základem je sklepní hospodářství po Františku Makuderovi, zakladateli prvních vinic na středním i vysokém vedení ve Slovácké podoblasti (dost možná i Moravské oblasti), začátkem 60-tých let minulého století a dlouholetého sklepmistra v ZD Prušánky. Vinný sklep se nachází v uličce, příznačně zvaně Václavák, vesničky vinných sklepů Nechory, situované na okraji viniční hory cca 2 km SV od vesnice Prušánky.

Vinařství zpracovává pouze hrozny, které pocházejí z vlastních vinic o rozloze přes 2 ha, postupně rozšiřovaných, kde důsledně prováděné zelené práce s preventivní ochranou jsou předpokladem úrody kvalitní suroviny. Hrozny, v širokém spektru odrůd, jsou ručně sbírány v době jejich fenolické zralosti.

Výroba vín probíhá klasickými technologiemi bez řízeného kvašení, i s přihlédnutím k menším množstvím jednotlivých šarží, a bez použití umělých kvasinek s tím, aby vznikla vína charakteristická svým teroir. Nečekejte módní navoněná, tuctová vína. Neboť je snaha vyrábět vína, která nebudou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale budou odrazem odrůdy, místního prostředí a vinaře. Aby tak vznikla extraktivní, plná a harmonická vína s odrůdovou jemnou vůní, kterou rádi okusíte znovu a znovu.

Pokud máte zájem o opravdu přírodní vína, tak se stavte "na pohárek". Na řízené degustaci můžu přivítat 6 - 10 členné skupiny návštěvníků. Vína jsou za ceny od sto korun k dispozici především ze sklepa. Lahvovaná po domluvě.

Pěstované odrůdy

Odrůdová skladba vyráběných vín zahrnuje:

 • Bílé - Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Chardonnay, Tramín červený.
 • Červené - Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka, Neronet, André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon.
 • Rosé - Frankovka, André, Cabernet Moravia (jedno z nich).

Fotogalerie

Sklepní ulička   Sklepní ulička "Václavák"

Jarní vinice  Jarní vinice

Vinný sklep  Vinný sklep

Archívní sklep  Archívní sklep

Degustační místnost  Degustační místnost


HORSKÝ PRAMEN pro účastníky konference

Účastníci konference budou mít po celou dobu jejího trvání k pití vynikající pramenitou vodu a čerstvou kávu, a to díky partnerství se společností VODAMARKET s.r.o.

Přírodní pramenitá voda HORSKÝ PRAMEN

V rozsáhlých lesích podhůří Hrubého Jeseníku, v lokalitě Roudno na Bruntálsku, kde je i dnes přírodní a ekologicky čisté prostředí, vyvěrá z hlouby 170 metrů na povrch země pramen, který nikdy nevyschne. Jedná se o tzv. artézskou vodu, o níž zainteresovaní hovoří jako o daru země. Horský masiv, ve kterém se tato podzemní voda formuje, ji dává pouze látky, které zaručují její lahodnou chuť.

Díky zastoupení zdraví prospěšných látek v optimálním složení je výborným nápojem, který je vhodný i pro přípravu kojenecké stravy a pro svůj nízký obsah sodíku je vhodná i jako součást nízkosodíkové diety. Ze zdroje pak tato voda putuje, bez dotyku lidské ruky do stáčírny v Nové Pláni na Bruntálsku. Tato stáčírna prošla atestem pro normu EU na výrobu a prodej kojenecké vody.

O společnosti VODAMARKET s.r.o.

VODAMARKET poskytujíce služby v oblasti rozvozu barelové vody, prodeje a pronájmu výdejníků na vodu, provozování nápojových a svačinových automatů a distribuce čerstvě pražené kávy.

Společnost je členem skupiny . Rozvoz vody zajišťuje po celé ČR. Má pobočky v Praze, Jihlavě, Brně, Ostravě a Zlíně. Jde o tým mladých lidí, kteří plní přání a potřeby svých zákazníků. Vodu rozvážejí vždy včas, vyběhnou schody a uloží až na místo.

Jejich automaty na vodu mají již ve stovkách domácností, firem, úřadů, ale i ve významných společnostech po celé ČR.

Kontakt

VODAMARKET s.r.o.
zapsána u Krajského soudu v Brně oddílu C, vložce 65363
IČO: 292 02 931
DIČ: CZ292 02 931
Tel. 603 205 112
www.vodamarket.cz


Partner konference otevřel v Praze vinotéku

Konferenční večer se koná ve vinném sklepě Moravské banky vín. Tato společnost v současnosti expanduje do Prahy, kde otevřela svoji pobočku.

Moravská banka vín Praha

Hala 28, kde se nyní nachází pražská vinotéka Moravské banky vín, sloužila dříve jako bourárna masa se zásobárnou ledu ve sklepě

Moravská banka vín Praha - interiér

Interiér vinotéky v Praze je vybudován z masivu, přičemž strop je obložen z cca 75 000 špuntů od vína, které vypili klienti Moravské banky vín

Moravská banka vín expanduje z Brna do Prahy

Kde jinde mohla Moravská banka vín otevřít svoji pražskou pobočku, než v Pražské tržnici, která je památkově chráněným areálem vybudovaným v letech 1893-1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka. Areál sloužil jako Ústřední jatka královského města Prahy. A tomuto účelu sloužil až do roku 1983, kdy byl přebudován na tržnici.

V jedné z budov areálu, Hala 28, byla vybudovaná vinotéka Moravské banky vín, kde je nabízeno přes 800 druhů vín, sektů, ovocných pálenek, slámových vín apod. K prodeji jsou rovněž sudová vína přímo od moravských vinařů, jako je například Znovín Znojmo. Ve vinotéce jsou pořádány každou poslední středu v měsíci řízenou degustaci. V rámci služeb jsou nabízeny degustace pro uzavřené společnosti nebo přímo u klienta. Rovněž jsou dodávána vína na klíč, podle přání klienta i s jeho etiketou.

Moravská banka vín má sídlo v Brně, kde provozuje vinotéky Velký Špalíček, Křenová a Hlinky, a rovněž Akademickou kavárnu. Na http://www.bankavin.cz/e-shop/ naleznete e-shop. Ve vinném sklepě v Brně jsou pracovníci Moravské banky vín schopni pro své zákazníky zajistit posezení. Příkladem je Cocktail Reception, uspořádaný pro účastníky konference SPI.

Více informací je k dispozici na www.bankavin.cz

Moravská banka vín Brno - zadní část sklepa
Harmonikář pro Cocktail Reception

Jmenuje se Marek Musil, pochází z Brumovic na Moravě a s hrou na harmoniku začal ve svých sedmi letech.

Harmonikář pro Cocktail Reception

Co o sobě píše pro účastníky konference:

Jmenuji se Marek Musil, pocházím z Brumovic na Moravě a s hrou na harmoniku jsem začal ve svých sedmi letech. Nástroj mě lákal, jelikož na něj hrál můj strýc. Začal jsem sám od sebe a rodiče mě po většinu času nemuseli do učení nutit. Po dobu téměř deseti let jsem měl soukromého učitele Karla Otáhala, nicméně zejména poslední roky z tohoto období můj zájem o harmoniku opadal. Velkou změnu přineslo vyloučení etud a podobných skladeb z repertoáru. Začala doba, kdy jsem se naplno věnoval lidové hudbě, zejména té moravské.

Můj repertoár můžete zhlédnout na mých stránkách harmonikar.marekmusilfoto.cz a pokud Vás některá z písniček zaujme, určitě Vám ji rád zahraji.

S pozdravem,
Marek Musil


9. 2. 2015 - Spolupráce se společností Concise Ac Limited UK

Pořadatelé konference SPI navázali spolupráci se společností Concise Ac Limited UK.
Co tato společnost nabízí především?

1. Bezpečnostní kurzy v Londýně na Imperial College


2. Výukové materiály


3. Informace o nástrojích pro hacking


4. Informace o všech významných konferencích a seminářích v oblasti bezpečnosti


Blíže na adrese http://www.concise-courses.com/security/conferences-of-2015/23. 10. 2015 - Přátelské setkání

Dne 23. října 2014 odstartovala příprava 8. ročníku konference přátelským setkáním pořadatelů konference se spolupracovníky z Odboru bezpečnosti Ministerstva obrany ČR a z ředitelství AKIS (druhý zleva na snímku - ředitel AKIS pan brigádní generál Ing. Jan Kaše, MSc.).

Jako hosté se setkání zúčastnili Radovan Pekárek, ředitel sekce Bezpečnosti, ICZ, a.s., (druhý zprava), a Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW (třetí zprava). Pražské spolupracovníky i hosty přivítal doc. Ing. Jaroslav Dočkal, CSc., manažer konference (uprostřed zády).